برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت ها و اتوبوس های برقی در سازمان حفاظت محیط زیست

برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت ها و اتوبوس های برقی در سازمان حفاظت محیط زیست 
صبح امروز و همزمان با هفته هوای پاک، نمایشگاه  موتورسیکلت ها و اتوبوس های برقی با همکاری وزارت صمت و شرکت های تولید کننده داخلی  در سازمان حفاظت محیط زیست برپا شد.
داریوش گلعلیزاده سرپرست مرکز ملی هوا وتغییر اقلیم در حاشیه برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت ها و اتوبوس های برقی که به مناسبت هفته هوای پاک در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به نقش وسایل نقلیه موتوری با سوخت فسیلی و بنزینی در تشدید آلودگی هوا و نیز فرسودگی بیش از 90 درصد موتورسیکلت های در حال تردد، توسعه به کارگیری موتورسیکلت های برقی به ویژه در کلانشهرها می تواند باعث کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد موتورسیکلت ها شود.

وی افزود: از سوی دیگر، توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری با اولویت اتوبوس و تاکسی های برقی، هیبرید و گازسوز در کلانشهرها موجب بهبود کیفیت هوا در این شهرها می شود که این موضوع نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم و اهتمام مراجع ذیربط (وزارت کشور و شهرداری ها) جهت توسعه ناوگان حمل و نقل پاک است.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم خاطرنشان کرد: در قانون هوای پاک شهرداری ها و وزارت صمت مکلف شده اند نسبت به برقی سازی موتورسیکلت های کار و پیک موتوری اقدام کنند.

گلعلیزاده در خصوص برگزاری نمایشگاه موتورسیکلت ها و اتوبوس های برقی نیز گفت: به مناسبت هفته هوای پاک نمایشگاه ارایه موتورسیکلت ها و نیز اتوبوس های برقی که با همکاری شرکت های داخلی تولید شده اند، در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد. 

وی تصریح کرد: طی قراردادی با شهرداری ها مقرر شده است که از این اتوبوس ها در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور استفاده شود.
بيشتر