اطلاعیه ها

 ثبت نام در سامانه ویژه مشمولین ماده 17 قانون هوای پاک
قانون هوای پاک
 • 1396/6/4 شنبه قانون هوای پاک
  قانون هوای پاک که در تاریخ 25 تیر ماه 1396 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در تاریخ 11/5/96 به تایید شورای نگهبان رسیده است جهت اجرا به کلیه دستگاههای اجرایی و اداره کل محیط زیست استانها ابلاغ گردید
نشست شورای سیاستگذاری روز هوای پاک
 • 1395/10/13 دوشنبه نشست شورای سیاستگذاری روز هوای پاک
  اولین جلسه شورای سیاستگذاری روز هوای پاک در تاریخ 5/10/95 با حضور نمایندگان وزاتخانه های مرتبط تشکیل گردید . در این جلسه نسبت به نحوه برگزاری مراسم روز هوای پاک بحث و بررسی و اعضای جلسه نظرات خود در خصوص برگزاری مراسم اعلام نمودند . مراسم هوای پاک هر ساله با هدف اطلاع سازی وآگاه سازی اقشار مختلف مردم نسبت به موضوع آلودگی هوا و نحوه مشارکت کلیه دستگاهها و جامعه مدنی بر گزار می گردد در طول همایش برنامه های مردمی با رویکرد اطلاع رسانی از نحوه عملکرد دستگاهها و سازمان محیط زیست در راستای دستیابی رسیدن به هوای پاک صورت می پذیرد .
اجرای حدود مجاز
 • 1395/9/23 سه‌شنبه اجرای حدود مجاز
  در جلسه کار گروه ملی کاهش آلودگی هوا در تاریخ 17/9/95 با حضور ریاست محترم سازمان بر اجرای دقیق معاینه فنی در قالب برنامه سیفا تاکید گردید و دستورالعمل اجرای حدود مجاز نیز تهیه و جهت اجرا به وزارت کشور اعلام گردید .
اجرای معاینه فنی خودرو
 • 1395/9/23 سه‌شنبه اجرای معاینه فنی خودرو
  در جلسه بررسی اجرای معاینه فنی خودرو در سازمان شهرداریها مقرر گردید کلیه دوربینهای موجود در شهرها و آزاد راهها نسبت به ثبت خودروهای فاقد معاینه فنی مجهز گردند .
پیش نویس عوارض آلایندگی بر اساس گرم دی اکسیدکربن
 • 1395/9/23 سه‌شنبه پیش نویس عوارض آلایندگی بر اساس گرم دی اکسیدکربن
  در جلسه مشترک با حضوز نمایندگان وزارت صنعت معدن و تجارت ،سازمان ملی استاندارد و سازمان امور مالیات پیش نویس عوارض آلایندگی بر اساس گرم دی اکسیدکربن در هر کیلو متر پیمایش تهیه و به کمیسیون اقتصادی هیات دولت جهت طرح در کمیسیون اعلام گردید .
1